Jata

Společnost  Jata (čteno Chata) byla založena jako rodinná firma během druhé světové války v roce 1943. Název Jata vznikl jako složenina prvních dvou písmen křestního jména a posledních dvou písmen příjmení zakladatele, pana Jacinto Alcorta. Společnost Jata se zabývá především výrobou a prodejem malých elektrospotřebičů. Sortiment doplňují filtrační konvice Jata a filtrační patrony Jata.

Společnost Jata se do roku 1980 stala jedním z lídrů v produkci některých druhů domácích spotřebičů ve Španělsku. V roce 1990 proběhla zásadní změna ve struktuře firmy a vznikla  Jata SA. Od roku 2001 je společnost Jata sloučena se společností Deca pod novým názvem Jata HOME, ale nadále se pro jednoduchost a tradici prezentuje jako Jata.

Jata  zahájila export v roce 2006. Prvním exportním trhem se stalo Portugalsko. Česká republika je druhou exportní zemí Evropy, kde je možné výrobky této značky zakoupit. Jata sídlí v městečku Abadino na severu Španělska v Baskicku. Zde vlastní administrativní i skladovací budovy, které má ještě v městech Tudela a Zaldibar. Společnost zaměstnává ve Španělsku celkem 70 osob, které pracují v administrativě, ve výrobě a v logistice.

 

Logo Jata je registrovanou obchodní známkou společnosti Jata.

Žádné produkty značky Jata nebyly nalezeny...