Jata

Společnost  Jata (čteno Chata) byla založena jako rodinná firma během druhé světové války v roce 1943. Název Jata vznikl jako složenina prvních dvou písmen křestního jména a posledních dvou písmen příjmení zakladatele, pana Jacinto Alcorta. Společnost Jata se zabývá především výrobou a prodejem malých elektrospotřebičů. Sortiment doplňují filtrační konvice Jata a filtrační patrony Jata.

Společnost Jata se do roku 1980 stala jedním z lídrů v produkci některých druhů domácích spotřebičů ve Španělsku. V roce 1990 proběhla zásadní změna ve struktuře firmy a vznikla  Jata SA. Od roku 2001 je společnost Jata sloučena se společností Deca pod novým názvem Jata HOME, ale nadále se pro jednoduchost a tradici prezentuje jako Jata.

Jata  zahájila export v roce 2006. Prvním exportním trhem se stalo Portugalsko. Česká republika je druhou exportní zemí Evropy, kde je možné výrobky této značky zakoupit. Jata sídlí v městečku Abadino na severu Španělska v Baskicku. Zde vlastní administrativní i skladovací budovy, které má ještě v městech Tudela a Zaldibar. Společnost zaměstnává ve Španělsku celkem 70 osob, které pracují v administrativě, ve výrobě a v logistice.

 

Logo Jata je registrovanou obchodní známkou společnosti Jata.

Žádné produkty značky Jata nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení