De’Longhi

De'Longhi S.p.A je italský výrobce domácích spotřebičů a zařízení se sídlem v italském Trevisu. Z historického hlediska je významným producentem přenosných topných a klimatizačních jednotek. Postupem času rozšířila svou výrobu do kompletního elektrotechnického vybavení domácností včetně kuchyňských spotřebičů, nožů, vysavačů a elektrických mopů, žehliček atd. Neznámějšími výrobky společnosti De'Longhi jsou však kávovary, klimatizace a přístroje na výrobu zmrzliny.

De'Longhi se mimo jiné nejvíce proslavila sérií kávovarů Artista a mobilními klimatizacemi Pinguino. De'Longhi je velmi znám precizním zpracováním a designem svých výrobků. V roce 2007 získali ocenění Red Dot design award za svou řadu domácích spotřebičů Esclusivo. Časopis Home Furnishing News uznal v roce 2006 Giocoma Borina, ředitele oddělení designu, jako jednoho z 50 nejvlivnějších návrhářů na světě.

Historie společnosti se začala psát roku 1902 kdy byla založena rodinou De'Longhi dílna na výrobu malých průmyslových dílů a také započala výroba kamen na dřevo. V roce 1950 byla registrována a začala výrábět pod svou vlastní značkou De'Longhi. Jedním z prvních produktů byla řada elektrických olejových radiátorů. V 80. letech zahájila společnost diverzifikaci výroby zavedením úspěšných produktů, jako je elektrická trouba Sfornatutto a přenosné klimatizace Pinguino, zatímco výroba radiátorů se přesunula do nově založené dceřiné společnosti DLRadiators. V roce 1987 společnost vynalézá Friggimeglio, první fritovací hrnec s rotujícím košem, jehož výhodou bylo smažení jen s poloviční dávkou oleje než byla v té době běžná.

V roce 1994 pak byla akvizicí získána společnost Climaveneta SpA zabývající se výrobou průmyslových klimatizačních jednotek a v roce 1995 také společnost Simac známá výrobou žehliček, parních žehlících stanic a kuchyňských přístrojů. V roce 2001 odkoupila za 45,9 milionu £ (asi 66,7 milionu $) britského výrobce kuchyňských spotřebičů Kenwood a tím získala společnost přístup k čínským výrobním provozům, které Kenwood vlastnil.

Celkově De'Longhi provozuje 13 výrobních závodů a 30 zahraničních poboček, které podporují prodej do 75 zemí světa. Za téměř 75% z celkových tržeb skupiny odpovídají mezinárodní prodeje, která vystoupali v roce 2010 na 1,63 miliard €. 16. dubna 2012 De'Longhi koupil od společnosti Procter & Gamble práva na výrobu produktů značky Braun v segmentu malých spotřebičů. 50 milionů € bylo zaplaceno okamžitě a dalších 90 milionů € bude vyplaceno v průběhu příštích 15 let. Procter & Gamble má však i nadále veškerá práva na značku Braun jako takovou. Akcie společnosti jsou obchodovány na milánské burze od roku 2001.

 

Článek převzat z webu Wikipedie. Logo De’Longhi je registrovanou obchodní známkou společnosti De’Longhi Appliances S.r.l. - Via L. Seitz, 47, 31100 Treviso, Italy

 
Žádné produkty značky De’Longhi nebyly nalezeny...