De’Longhi

De'Longhi S.p.A je italský výrobce domácích spotřebičů a zařízení se sídlem v italském Trevisu. Z historického hlediska je významným producentem přenosných topných a klimatizačních jednotek. Postupem času rozšířila svou výrobu do kompletního elektrotechnického vybavení domácností včetně kuchyňských spotřebičů, nožů, vysavačů a elektrických mopů, žehliček atd. Neznámějšími výrobky společnosti De'Longhi jsou však kávovary, klimatizace a přístroje na výrobu zmrzliny.

De'Longhi se mimo jiné nejvíce proslavila sérií kávovarů Artista a mobilními klimatizacemi Pinguino. De'Longhi je velmi znám precizním zpracováním a designem svých výrobků. V roce 2007 získali ocenění Red Dot design award za svou řadu domácích spotřebičů Esclusivo. Časopis Home Furnishing News uznal v roce 2006 Giocoma Borina, ředitele oddělení designu, jako jednoho z 50 nejvlivnějších návrhářů na světě.

Historie společnosti se začala psát roku 1902 kdy byla založena rodinou De'Longhi dílna na výrobu malých průmyslových dílů a také započala výroba kamen na dřevo. V roce 1950 byla registrována a začala výrábět pod svou vlastní značkou De'Longhi. Jedním z prvních produktů byla řada elektrických olejových radiátorů. V 80. letech zahájila společnost diverzifikaci výroby zavedením úspěšných produktů, jako je elektrická trouba Sfornatutto a přenosné klimatizace Pinguino, zatímco výroba radiátorů se přesunula do nově založené dceřiné společnosti DLRadiators. V roce 1987 společnost vynalézá Friggimeglio, první fritovací hrnec s rotujícím košem, jehož výhodou bylo smažení jen s poloviční dávkou oleje než byla v té době běžná.

V roce 1994 pak byla akvizicí získána společnost Climaveneta SpA zabývající se výrobou průmyslových klimatizačních jednotek a v roce 1995 také společnost Simac známá výrobou žehliček, parních žehlících stanic a kuchyňských přístrojů. V roce 2001 odkoupila za 45,9 milionu £ (asi 66,7 milionu $) britského výrobce kuchyňských spotřebičů Kenwood a tím získala společnost přístup k čínským výrobním provozům, které Kenwood vlastnil.

Celkově De'Longhi provozuje 13 výrobních závodů a 30 zahraničních poboček, které podporují prodej do 75 zemí světa. Za téměř 75% z celkových tržeb skupiny odpovídají mezinárodní prodeje, která vystoupali v roce 2010 na 1,63 miliard €. 16. dubna 2012 De'Longhi koupil od společnosti Procter & Gamble práva na výrobu produktů značky Braun v segmentu malých spotřebičů. 50 milionů € bylo zaplaceno okamžitě a dalších 90 milionů € bude vyplaceno v průběhu příštích 15 let. Procter & Gamble má však i nadále veškerá práva na značku Braun jako takovou. Akcie společnosti jsou obchodovány na milánské burze od roku 2001.

 

Článek převzat z webu Wikipedie. Logo De’Longhi je registrovanou obchodní známkou společnosti De’Longhi Appliances S.r.l. - Via L. Seitz, 47, 31100 Treviso, Italy

 
Žádné produkty značky De’Longhi nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení